sobota 25. ledna 2014

Pohodový koutek terapeutky Wendy

Zde se budete pravidelně dozvídat zajímavosti nejen o čínské medicíně.Můžete se klást dotazy o čínské medicíně, o čínském cvičení Qi Gong, o masážích a stravování .


S jakými problémy vám může terapeut čínské medicíny pomoci?


V tomto ročním období jsou to hlavně různé virózy, které se projevují kašlem, rýmou, zimomřivostí, nebo naopak střídáním tepla a chladu.Časté jsou angíny, bolesti zad a hlavy.

V zimním období je důležité začít zahájit léčbu alergie, která přichází na jaře a je pro člověka nepříjemná a omezuje jeho běžný život.
Také je nutné se věnovat svému životnímu stylu, stravování a tím předcházet jarní únavě a depresím, které po zimě tak často přichází.

Úrazy- čínská medicína může pomocí bylin výrazně urychlit hojení až o 2/3 času oproti západní medicíně. Dle svých zkušeností vím, že pacienti nemusí užívat analgetika, protože pomocí bylin otoky, které úrazy doprovázejí, rychle mizí a bolesti se redukují.

Záněty močového měchýře je diagnóza, která se též často objevuje. Toto onemocnění je velice nepříjemné, léčí se antibiotiky, která mají vedlejší účinky (únava, mykózy). Pomocí bylin a akupunktury můžeme rychle zasáhnout jak u častého nutkání na močení, tak i u řezavého močení doprovázeném pálením.   

Příští téma: Nadváha v čínské medicíně a její řešení podle konstituce člověka


Žádné komentáře:

Okomentovat